SZKOLENIE PPL(A)

Szkolenia samolotowe

Szkolenie samolotowe do licencji PPL(A) bije rekordy popularności w Aeroklubie Rzeszowskim. Z roku na rok mamy coraz więcej kursantów, którzy marzą o wzbiciu się w przestworza za sterami jednosilnikowych samolotów. Z taką licencją można latać samemu lub zabierać pasażerów w celach niekomercyjnych samolotem o maksymalnej masie startowej aż 5700kg.

Jedną z wielu zalet jakie oferuje Aeroklub to szkolenie na lotnisku kontrolowanym. Dzięki temu opanujesz procedury, nauczysz się prowadzić prawidłową korespondencję przez radio (także w jęz. angielskim) i unikniesz późniejszych problemów z komunikacją w locie.

Zajęcia – zarówno teoretyczne jak i praktyczne – prowadzone są w przyjaznej i miłej atmosferze. Cały kurs teoretyczny może odbywać się w trybie weekendowym lub w dni robocze, w zależności od preferencji uczestników, zaś podczas zajęć praktycznych staramy się dobrać dogodny termin lotów dla każdego ucznia-pilota oraz instruktora. Jesteśmy bardzo elastyczni w kwestii doboru terminów i zapraszamy zarówno młodzież uczącą się jak i osoby pracujące -z pewnością dobierzemy dla wszystkich dogodny czas i tempo szkolenia.

Wymagania wstępne:
Wiek ukończone 17 lat.
Wykształcenie co najmniej gimnazjalne.
Orzeczenie lotniczo-lekarskie co najmniej klasy 2
Zgoda rodziców lub prawnych opiekunów w przypadku wieku poniżej 18 lat.
Przebieg szkolenia:
100 godzin szkolenia teoretycznego.
Minimum 45 godzin lotów w ramach szkolenia praktycznego.
Egzamin teoretyczny w ULC z 9 przedmiotów przed Lotniczą Komisją Egzaminacyjną.
Egzamin praktyczny i uzyskanie licencji PPL(A).
Szczegółowych informacji na temat szkolenia pod numerem telefonu. +48 883 770 770.

Sprawy związane z wyszkoleniem proszę kierować do Szefa Szkolenia
Krzysztof Skalski. tel. +48 501 980 531